Publikohet mesazhi i fundit që prezantuesja Caroline Flack shkroi para se të vetëvritej

40-vjeçarja kishte planifikuar ta publikonte mesazhin në rrjetet sociale dhe ia kishte treguar familjes së saj, por ishte këshilluar që të mos e ndante me miliona ndjekësit e saj.

Ajo tha se mori përgjegjësi për atë që ndodhi atë natë, por tha që ngjarja kishte qenë një aksident dhe ajo nuk ishte një dhunuese në familje.

Këshilltarët e saj i thanë që të mos e publikonte mesazhin por familja e saj tani ka vendosur ta publikojë atë përmes gazetës Lindore, Daily me qendër në Norwich.

Modelja e njohur u gjet e vdekur në banesën e saj në lindje të Londrës të shtunën, një ditë pasi asaj i ishte thënë se CPS po ndiqte çështjen gjyqësore kundër saj.

Ylli i trazuar vrau veten në shtëpinë e saj në Stoke Newington, Lindja e Londrës, të Shtunën ndërsa po priste gjyqin për gjoja sulmin ndaj partnerit të saj Lewis Burton.

Ky është mesazhi i plotë që modelja e vetëvrarë Caroline Flack deshi ta publikojë dhe që familja e saj e ka publikuar tani pasi ajo ka vdekur:

“Për shumë njerëz, arrestimi për sulm të zakonshëm është një mënyrë ekstreme për të pasur një lloj zgjimi shpirtëror, por për mua është bërë normale.

Unë kam qenë duke shtypur butonin sharje për shumë strese në jetën time – për tërë jetën time. Unë kam pranuar turpërime dhe mendime toksike për jetën time për mbi 10 vjet dhe megjithatë i thashë vetes se është e gjitha pjesë e punës sime. Nuk ankohem.

Problemi është se gjërat janë akoma atje dhe një ditë dikush do të heqë atë tapetë dhe gjithçka që do të ndieni është turp dhe siklet.

Më 12 dhjetor 2019 u arrestova për sulm të përbashkët ndaj të dashurit tim … Brenda 24 orëve e gjithë bota dhe e ardhmja ime u përfshinë nga këmbët e mia dhe të gjitha muret që kisha marrë kaq shumë kohë për të ndërtuar rreth meje, u shembën. Unë jam papritur në një skenë tjetër dhe të gjithë po e shohin atë të ndodhë.

Unë gjithmonë kam marrë përgjegjësinë për atë që ndodhi atë natë. Edhe gjatë natës. Por e vërteta është … Ishte një aksident.

Kam pasur një lloj ndarje emocionale për një kohë shumë të gjatë.

Por unë NUK jam abuzuese në familje. Ne patëm një argument dhe ndodhi një aksident. Një aksident. Gjaku që dikush e publikoi në gazetë ishte gjaku im dhe që ishte diçka shumë e trishtuar dhe shumë personale.

Kam humbur punën time. Shtëpinë time. Aftësinë ime për të folur.

Nuk mund ta kaloj çdo ditë të fshehur duke u thënë të mos them ose të flasë me askënd.

Më vjen shumë keq për familjen time për ato që u kam sjellë atyre dhe për atë që miqtë e mi iu është dashur të kalojnë.

Nuk po mendoj për atë se ‘si do të rikthehem në karrierën time’. Unë jam duke menduar se si do të kthehem në jetën time normale te familja ime”. /Telegrafi