PSG refuzon të shes lojtarë tek 12 klubet që u bënë pjesë e Superligës

Janë konfirmuar 12 klubet pjesëmarrëse në Superligën e Evropës.

Kjo garë erdhi me marrëveshjen e gjiganti amerikan JP Morgan në bashkëpunim me DAZN dhe SKY është bërë realitet.

Klube si: AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid dhe Tottenham Hotspur tashmë janë bashkuar me iniciativën.

Por, kundër kësaj Lige është skuadra e Paris Saint Germain e cila ka refuzuar të marr pjesë, madje ata thonë se nuk do të shesin lojtarët e tyre, te skuadrat që marrin pjesë në këtë kompeticion.

Kylian Mbappe dhe Neymar do të rinovojnë kontratën e tyre me automatizëm.