Presidenti gjerman do të vizitojë Izraelin për bisedime me homologun, Herzog

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier do të udhëtojë për në Izrael më 26 dhe 27 nëntor për të zhvilluar bisedime politike me homologun e tij izraelit Isaac Herzog.

Gjatë vizitës së tij, Steinmeier po planifikon gjithashtu të zhvillojë takime në Izraelin jugor dhe Jerusalemin lindor.

Kjo u konfirmua nga një deklaratë që e dha zyra e presidentit, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Presidenti do të udhëtojë më pas në Oman dhe Katar, thuhet në deklaratë.