Premiera e filmit më të ri të James Bond ka shifrën më të kushtueshme në histori

Sipas raportimeve nga The Mirror të shtunën producentët e filmit thuhet se kanë ndarë 10 milion £ për ngjarjen madhështore në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton lajmi.net.

Është pohuar se ata që janë në prapaskenë janë të etur që premiera të zhvillohet në një stadium të madh në Londër si Wembley Arena.

Një burim që fliste për filmin tha: Ata mendojnë se mund të bëjnë premierën më të madhe personale të epokës post-pandemike dhe tashmë kanë lënë mënjanë 10 milion £ për një ngjarje në Angli që do të sinjalizojë kthimin e këtyre llojeve. Ata po shikojnë vendet më të mëdha në Londër, duke filluar me Wembley dhe duke zbritur nga atje, dhe kanë pyetur për Staples Center në Los Angeles për një premierë në SHBA. MGM dhe ekipi i Bond nuk e kanë pëlqyer kurrë idenë e fillimit të këtij filmi pa një ngjarje në tapetin e kuq, e cila është një nga shumë arsyet që ata janë mbështetur me të gjitha vonesat.

Filmi i shumë pritur ka shtyrë premierën e tij të planifikuar shumë herë për shkak të pandemisë Covid, pasi fillimisht ishte planifikuar të dilte në prill 2020.

Por pas njoftimit të Kryeministrit Boris Johnson se qeveria shpreson t’i japë fund të gjitha kufizimeve të bllokimit në 21 qershor, u raportua në shkurt se lirimi i No Time To Die do publikohet me 30 shtator.

Raportet u shfaqën në lidhje me ndryshimin e datës së lëshimit pasi Tom Linay, i cili është drejtori i biznesit të përmbajtjes së kompanisë Digital Cinema Media, shkroi në Twitter lajmin.

Hyrja përfundimtare në ekskluzivitet për të interpretuar Daniel Craig do të dalë në Shtetet e Bashkuara më 8 tetor siç është planifikuar.

Që kur filloi pandemia Covid, No Time To Die ka vendosur të shtyjë datën e shfaqjes së saj në vend që të dalë në një kohë kur kinematë janë mbyllur, ose detyrohen të hapen me kapacitet të kufizuar.

Boris së fundmi konfirmoi që kinematë në Angli do të rihapen më 17 maj me masat e distancës sociale, duke shtuar se shpresohet që të gjitha kufizimet ligjore të hiqen më 21 qershor nëse vazhdon programi i vaksinimit.

Vjen vetëm një muaj pasi No Time To Die ndryshoi datën e lansimit në fillim të tetorit nga 2 prill, pasi tashmë ishte goditur nga disa vonesa për shkak të pandemisë së koronavirusit.

No Time To Die është filmi i 25-të në ekskluzivitet dhe e gjen Bond pasi ai ka lënë shërbimin aktiv dhe po shijon një jetë të qetë në Xhamajka derisa shoku i tij i vjetër Felix Leiter roli i luajtur nga Jeffrey Wright, nga CIA paraqitet duke kërkuar ndihmë./Lajmi.net/