Policia e Shkupit arreston tre persona nga Kosova bashkë me një nga Haraçina

Të enjten në ora 20 të mbrëmjes, policia e komunës Karposh të Shkupit, ka arrestuar katër persona. Tre janë nga Kosova me iniciale E.Xh. (47), H.S. (49) dhe A.J. (43), kurse njëri është nga Haraçina me iniciale R.S. (51).
Ata dyshohen për veprën penale “vjedhje e rëndë” sipas nenit 236 të Kodit penal. Ata janë ndaluar në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit, do të ngritet padi adekuate.