Pique dyshohej se kishte një lidhje me avokaten Julia Puig

Gerard Pique dyshohet për tradhti të re.

Sipas emisionit televiziv spanjoll Socialite, ish-futbollisti i Barcelonës ka qenë i pabesë ndaj të dashurës së tij të re, Clara Chia Marti. Sipas një dëshmitari të supozuar, Pique dyshohet se është parë në shoqërinë e Giulia Puig, një avokate nga Barcelona, ​​në fund të vitit të kaluar në një nga vendet e tij të preferuara.

Një burim i cituar nga Socialite tha se Pique dhe Puig kishin qenë në një lidhje për dy ose tre vjet. Rrethimi i vajzës nuk pranoi të komentonte këtë informacion.

Vetë Pique gjithashtu nuk reagoi në asnjë mënyrë ndaj informacioneve për lidhjen me Julia.

Edicioni i fundit i shfaqjes televizive raportoi se historitë e Pique, Shakira, Chia Marti dhe Puig mund të jenë të lidhura. Pique dhe Shakira u ndanë në qershor 2022.