Pas nënës, Britney Spears thotë se ka rregulluar marrëdhënien edhe me motrën e saj Jamie Lyn Spears

Britney Spears duket se po merr hapa për të riparuar marrëdhënien me motrën e saj Jamie Lynn Spears.
Ylli i popit 41-vjeçar zbuloi në një postim në Instagram të martën se kishte vizituar së fundmi aktoren 32-vjeçare ‘në xhirime javën e kaluar’.

Ajo nuk e specifikoi projektin në të cilin ishte duke punuar Jamie Lynn dhe është e paqartë nëse xhirimet kishin lidhje me filmin e saj të ardhshëm “Zoey 102”, i cili publikoi trailerin e tij të parë më herët të martën.

Edhe pse shumica e marrëdhënies së motrave ka mbetur e fshehur nga publiku, të dyja duket se kanë pasur grindje vitet e fundit, veçanërisht pasi lëvizja ‘Free Britney’ fitoi një profil më të lartë dhe Spears arriti t’i jepte fund konservatorit të saj shumëvjeçar.

Ribashkimi i ëmbël familjar i Britneyt u zbulua në mbishkrimin e postimit të saj, kur një video e shfaqte atë duke kërcyer në një varkë ndërsa festonte pushimet e saj të para me bashkëshortin Sam Asghari ‘në një vit’.

“Ishte mirë të vizitoja motrën time në xhirime javën e kaluar!!! Me keni munguar shumë. Vajzat besnike qëndrojnë në shtëpi, por është shumë bukur të vizitosh familjen”, ka shkruar Britney.

Videoja shfaqte Britney duke treguar figurën e saj të shkëlqyeshme me bikini rozë të ndezur, ndërsa flokët e saj të gjatë biondë i mbulonte me një kapele ngjyrë kafe.

Me sa duket, motrat ishin të afërta në fillim të viteve 2000, kur Britney ishte në krye të lojës së saj dhe Jamie Lynn doli nga hija e saj për të luajtur në shfaqjen e Nickelodeon “Zoey 101”.

Ylli më i ri u largua më pas nga shfaqja e saj dhe mori një pauzë të gjatë nga aktrimi në vitin 2007, kur ajo njoftoi se ishte shtatzënë në vetëm 16 vjeç.

Por të dy dukej se kishin arritur një pikë thyerjeje në prill të atij viti, kur Britney iu dha çmimi i parë “Icon” dhe në 2017 “Radio Disney Music Awards”.

Ndërsa Spears mbeti i mbyllur në lidhje me mënyrën se si shkoi takimi i tyre, nëna e vajzave, Lynne Spears, thuhet se këtë javë “i lutej” Britneyt që të pajtohej me motrën e saj më të vogël.

“Lynne po i lutet Britneyt që të pajtohet me motrën e saj, Jamie Lynn”, tha një burim.

Ribashkimi motrash erdhi vetëm disa javë pasi Britney më në fund u pajtua me nënën e saj për herë të parë pas vitesh.

Pas rregullimit të marrëdhënies së tyre, nëna e Britney kërkoi falje përmes Instagramit për të gjithë dhimbjen që Britney pësoi gjatë konservatorit të saj 13-vjeçar.

Lynne ka pohuar se gjithmonë është përpjekur të “bëjë më të mirën” në lidhje me Britneyn dhe duket sikur dyshja kanë arritur të lënë pas të kaluarën e tyre të vështirë.

Siç transmeton Telegrafi, Britney u lirua përfundimisht nga konservatori i saj “abuziv” në nëntor 2021, i cili u vendos nga babai i saj, Jamie Spears, në shkurt 2008.