Pas humbjes nga Napoli, Juventusi kërkon fitore ndaj Crotones, formacionet e mundshme

“Zonja e Vjetër” ballafaqohet sonte me Crotonen me fillim nga ora 20:45 si vendas dhe me një fitore eventuale do të ngritej deri në vendin e tretë në tabelë, përcjell KosovaPress.

Cristiano Ronaldo dhe Dejan Kulusevski janë emrat që pritet t’i prijnë skuadrës në sulm për të siguruar tre pikëshin e radhës.

Këto janë formacionet e mundshme:

Juventus: Buffon; Danilo, Demiral, De Ligt; Chiesa, Ramsey, Bentancur, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Ronaldo.

Crotone: Cordaz; Rispoli, Magallan, Golemic, Reca; Molina, Petriccione, Vulic; Messias; Ounas, Di Carmine.