Paris Saint-Germain përgatit një ofertë marramendëse për Osimhen

Napoli do të takohet me agjentin e Victor Osimhen për të diskutuar një kontratë të re, por Paris Saint-Germain thuhet se është gati të bëjë një ofertë me vlerë 150 milionë euro.

Qendërsulmuesi nigerian tashmë ishte nënshkruar nga Lille për mbi 70 milionë euro dhe është kthyer në një nga sulmuesit më të mirë në botë në Stadio Diego Armando Maradona.

Presidenti Aurelio De Laurentiis ka dhënë mesazhe të përziera, duke siguruar që Osimhen arriti një marrëveshje verbale për të zgjatur kontratën e tij deri në qershor 2027, por në të njëjtën kohë duke paralajmëruar se nëse një ofertë që ata nuk mund ta refuzojnë vjen, atëherë ajo duhet të merret parasysh.

Sipas ekspertit të transferimeve të Sportitalia, Alfredo Pedulla, ajo ofertë mund të vijë nga Paris Saint-Germain dhe duke përfshirë bonuset e lidhura me performancën do të arrinte shifrën magjike prej 150 milionë eurosh.

Kjo do të nxirrte nga uji edhe konkurrencën e Ligës Premier, me Manchester United dhe Chelsea në dukje jo shumë të sigurt për të shkuar përtej 100 milionëve.

Duke marrë parasysh se ylli i Nigerisë është vetëm 24 vjeç dhe ishte golashënues këtë sezon me 26 gola në 32 paraqitje në Serie A, plus pesë në gjashtë ndeshje të Ligës së Kampionëve, kjo thjesht nuk do të mjaftonte për ta bërë Napolin të lëkundet.

Pavarësisht kësaj, fillimisht Napoli do të takohet me agjentin e Osimhen për të diskutuar situatën.

Nëse sulmuesi shitet, ata tashmë kanë identifikuar Jonathan David të Lille si zëvendësuesin e tij.