Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore me shpejtësi deri më 70 kilometra në orë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej minus 9 deri në minus 2, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej minus dy deri më 6 gradë Celsius.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike më shumë reshje të borës ka pasur në Kodrën e Diellit (7 centimetër) dhe Mavrovë (1 centimetër).