Parashikimi i motit për sot në Maqedoni

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare.

Pasdite në viset malore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 38 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 37 gradë Celsiusë.