Parashikimi i motit për sot

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryj erë nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 14 deri në 20 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 19 gradë Celsiusë.