Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën lindore të vendit do të ketë reshje të shiut, kurse në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojnë vranësirat dhe reshjet e shiut nëpër disa vende.