Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe i qetë. Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të vogla. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 5, ndërsa ajo maksimale prej 13 deri në 22 gradë Celsius.
Në Shkup, në orët e hershme të paraditës do jetë me mjegull, pastaj me diell dhe i qetë. Temperatura minimale do të zbret deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 15 gradë.