Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi perëndimor i vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri më 12 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 17 deri më 24 gradë Celsius.
Ditën e diell do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit.