Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, kurse gjatë pasdites pritet të ketë reshje të shiut.

Temperatura minimale do të jetë nga 3 deri 10 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 18 deri 27 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë e i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri 22 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet mot më i feeskët dhe më me vranësira, kurse në disa vende pritet të ketë reshje lokale të shiut.