Para se të ndodhë transferimit te Arsenali – Jaap Stam i tregon dobësitë e Jurrien Timber

Duke folur për transferimin e mundshëm të Jurrien Timber te Manchester United në maj, Jaap Stam e kishte paralajmëruar lojtarin se çfarë e pret në Ligën Premier.

Legjenda e futbollit i bëri të ditur lojtarit se atje e presin duele të ashpra me lojtarë si Harry Kane dhe Erling Haaland.

“Mos bëni gabim, kjo është Liga Premier. Atje nuk mund të jeni gjithmonë dominues, duhet të dueloni shumë më tepër kundër sulmuesve si Harry Kane dhe Erling Haaland”, i ka zbuluar Jaap Stam.

“Të gjithë me Lisandro Martinez ishin gjithashtu kurioz për këtë. Rezulton se ai e kaloi atë. Me Timber, thjesht më mungon një sasi e caktuar agresioni – ndonjëherë edhe duke qenë pak i keq – në lojën e tij”.

“Kjo është gjithashtu, për shembull, në dhënien e goditjes së parë përpara se të vijnë duelet e vërteta. Martinez e bën këtë. Mund ta mësoni edhe këtë, por duhet të jetë në ju”, ka shtuar më tej Stam

Pasi pa ofertën e tyre fillestare për Timber të refuzuar nga Ajax, Arsenali tani ka rënë dakord për një marrëveshje prej 45 milionë eurosh për holandezin.