Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot ka konfirmuar renditjen e kandidatëve në fletëvotim në zgjedhjet e 17 tetorit.
Me shortin e kryer është konstatuar radhitja në vijim e listave të kandidatëve në fletëvotimin për Zgjedhjet lokale 2021:
EMRI I PARASHTRUESIT | NUMRI NË FLETËVOTIM |
ALEANCA PËR SHQIPTARËT | 5 |
ALEANCA PËR SHQIPTARËT DHE ALTERNATIVA | 6 |
ALTERNATIVA | 10 |
VMRO-DPMNE DHE KOALICIONI “RIPËRTËRITJA E MAQEDONISË ‘ | 7 |
VMRO-PARTIA POPULLORE | 14 |
Opsioni qytetar për Maqedoni-GROM | 1 |
Lëvizja BESA | 16 |
Lëvizja “Me vendosshmëri për ndryshime” – PLD dhe PRD | 2 |
Partia demokratike e shqiptarëve – PDSH | 11 |
Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI | 3 |
Partia demokratike e turqve të Maqedonisë – PDTM | 8 |
Koalicioni “MË E MIRA PËR KOMUNËN TIME” kryesuar nga LSDM | 12 |
KOALICIONI “TË GJITHË SË BASHKU” UNIONI DEMOKRATIK PËR INTEGRIM; ALEANCA PËR SHQIPTARËT DHE ALTERNATIVA | 4 |
E MAJTA | 15 |
Partia për lëvizje të turqve në Maqedoni – PLT | 13 |
LSDM Lidhja socialdemokrate e Republikës së Maqedonisë | 9 |
Lidhja demokratike boshnjake LDB | 23 |
LËVIZJA PËR SHTET DHE DREJTËSI LSHD | 18 |
LËVIZJA PËR DEMOKRACI, TË DREJTA, LIRI | 33 |
Lëvizja për Unitet Nacional të turqve – LUNT | 24 |
Demokratët | 32 |
Forcat demokratike të rimëve – FDR | 31 |
Maqedonia e Vetme MV | 19 |
INTEGRA – PARTIA KONSERVATORE MAQEDONASE | 20 |
PARTIA KOMUNISTE E MAQEDONISË | 27 |
Aksioni maqedonas – МААК | 22 |
Era e Tretë Maqedonase/LISTAT E PAVARURA MAQEDONASE | 29 |
Partia e Demokratëve të Bashkuar PODEM | 30 |
MAQEDONIA “RODINA” | 17 |
ROM – ROMECKE | 25 |
LIDHJA E ROMËVE NGA MAQEDONIA | 21 |
PARTIA JOTE | 28 |
Bashkimi I përhershëm radikal maqedonas – TMRO | 26 |
GRUPI ZGJEDHOR –ABDULLA REXHEPI | 73 |
GRUPI ZGJEDHOR – AGIM SADIKU | 53 |
GRUPI ZGJEDHOR -LEKSANDAR GJORGJIEVSKI | 74 |
GRUPI ZGJEDHOR -АЛЕLEKSANDAR JANEVSKI | 121 |
GRUPI ZGJEDHOR -ALEKSANDAR NIKOLLOVSKI | 101 |
GRUPI ZGJEDHOR -ALEKSANDAR SIMONOVSKI | 72 |
GRUPI ZGJEDHOR -ALEKSANDRA ТРTRAJANOVA ILIEV | 59 |
GRUPI ZGJEDHOR ANA PETROVSKA | 104 |
GRUPI ZGJEDHOR ,,ANDON KËRSTEVSKI“ | 100 |
GRUPI ZGJEDHOR -ANGELLÇO GEORGIEVSKI | 106 |
GRUPI ZGJEDHOR -ANTONIO NAUMOVSKI | 98 |
GRUPI ZGJEDHOR – AHMEDIN RAMOVIQ | 99 |
GRUPI ZGJEDHOR ACO NOVESKI | 86 |
GRUPI ZGJEDHOR – BOZHO LAZHETIQ | 84 |
GRUPI ZGJEDHOR -BOJAN TRAJKOVSKI | 88 |
GRUPI ZGJEDHOR -BORIS VANÇEV | 90 |
GRUPI ZGJEDHOR – BORÇE BUÇINSKI | 102 |
GRUPI ZGJEDHOR -BRANE JOVANOSKI | 54 |
GRUPI ZGJEDHOR – VENKO KËRSTEVSKI | 116 |
GRUPI ZGJEDHOR -VIOLETA GJORGJIEVSKA | 55 |
GRUPI ZGJEDHOR -VLLADO RISTOV | 71 |
GRUPI ZGJEDHOR -VLLADE MILLANOV | 89 |
GRUPI ZGJEDHOR GLIGOR PETKOV | 97 |
GRUPI ZGJEDHOR GORAN POCEV | 62 |
GRUPI ZGJEDHOR GORAN RAJÇEVSKI | 67 |
GRUPI ZGJEDHOR – GORAN РУRUSOVSKI | 63 |
GRUPI ZGJEDHOR GORAN ÇEKALLOVIQ | 66 |
GRUPI ZGJEDHOR DANELLA ARSOVSKA | 82 |
GRUPI ZGJEDHOR – DANIEL MAKSIMOSKI | 69 |
GRUPI ZGJEDHOR -DARKO GOCEVSKI | 60 |
GRUPI ZGJEDHOR -DARKO KONESKI | 81 |
GRUPI ZGJEDHOR -DEJAN DIMITROVSKI | 76 |
GRUPI ZGJEDHOR – DEJAN GJORGJIEV | 96 |
GRUPI ZGJEDHOR -DENIS TODOROVSKI | 94 |
GRUPI ZGJEDHOR -DIMITAR VELJANOSKI | 122 |
GRUPI ZGJEDHOR -DIMÇE ANDRESKI | 37 |
GRUPI ZGJEDHOR DRAGANA VELKOVSKA | 119 |
GRUPI ZGJEDHOR – GABRIELA ILIEVSKA | 65 |
GRUPI ZGJEDHOR GJORGJI TANUSHEV | 120 |
GRUPI ZGJEDHOR ENVER PAJAZITI | 64 |
GRUPI ZGJEDHOR ZHARKO STEVANOSKI | 114 |
GRUPI ZGJEDHOR ZHIKA STOJANOVSKI | 95 |
GRUPI ZGJEDHOR ZLLATKO SHURBEVSKI | 68 |
GRUPI ZGJEDHOR -ZORAN VITANOVSKI | 77 |
GRUPI ZGJEDHOR -IVANA GJORGJIEVSKA | 61 |
GRUPI ZGJEDHOR IVICA AVRAMOVSKI | 112 |
GRUPI ZGJEDHOR -IVICA TOSHEVSKI | 111 |
GRUPI ZGJEDHOR JANA BELLÇEVA ANDREEVSKA | 83 |
GRUPI ZGJEDHOR -JOVAN ZLLATEVSKI | 109 |
GRUPI ZGJEDHOR JOVAN PEJKOVSKI | 56 |
GRUPI ZGJEDHOR JORDAN PAVLLOV | 70 |
GRUPI ZGJEDHOR ZORAN LLAZAROVSKI – PALO | 107 |
GRUPI ZGJEDHOR ZORAN NOGAÇESKI | 110 |
GRUPI ZGJEDHOR – MAKEDONKA ANGELLOVSKA | 44 |
GRUPI ZGJEDHOR MAKSIM DIMITRIEVSKI | 80 |
GRUPI ZGJEDHOR -MARJAN ALAMPIOSKI | 75 |
GRUPI ZGJEDHOR -MARJANÇO ARANGJELLOV | 46 |
GRUPI ZGJEDHOR – MARJANÇO KOLEVSKI | 51 |
GRUPI ZGJEDHOR -MILLOSH STAMENKOVIQ | 42 |
GRUPI ZGJEDHOR -MIRAN MITREVSKI | 108 |
GRUPI ZGJEDHOR -MIROSLLAV SLLAVKOVIQ | 79 |
GRUPI ZGJEDHOR – MITKO KAMÇEV | 48 |
GRUPI ZGJEDHOR -MUAMED AHMEDOV | 50 |
GRUPI ZGJEDHOR -NEVENA GEORGIEVSKA | 52 |
GRUPI ZGJEDHOR -PERO MITREVSKI | 113 |
GRUPI ZGJEDHOR – PETAR KAMÇEVSKI | 45 |
GRUPI ZGJEDHOR – REMZI MEDIK | 103 |
GRUPI ZGJEDHOR -RISTE ANDONOV | 92 |
GRUPI ZGJEDHOR – RISTENKA ALTIPARMAKOSKA | 36 |
GRUPI ZGJEDHOR – RISTO SAKALIEV | 117 |
GRUPI ZGJEDHOR RISTO XHAKOV | 105 |
GRUPI ZGJEDHOR -SVETO DIMOVSKI | 49 |
GRUPI ZGJEDHOR -SLLOBODAN VELINOVSKI | 78 |
GRUPI ZGJEDHOR – SEJDO SALIOV | 91 |
GRUPI ZGJEDHOR – SLLOBODAN DANEVSKI | 34 |
GRUPI ZGJEDHOR -STEVÇE STEVOSKI | 38 |
GRUPI ZGJEDHOR -STEFAN PUTOVSKI | 85 |
GRUPI ZGJEDHOR STOJANÇE LLAZOV | 40 |
GRUPI ZGJEDHOR STOJANÇO ÇAUSH TËRPESKI | 58 |
GRUPI ZGJEDHOR STOLE ATANASOVSKI | 43 |
GRUPI ZGJEDHOR -SUZANA GJORGJIEVIQ | 41 |
GRUPI ZGJEDHOR -TOME QUÇKOV | 35 |
GRUPI ZGJEDHOR TRAJÇE ILIEVSKI | 115 |
GRUPI ZGJEDHOR – FRANÇESKO NAKOV | 39 |
GRUPI ZGJEDHOR – FATMIR LIMANI | 87 |
GRUPI ZGJEDHOR ПА – FILIP XHIKOVSKI | 47 |
GRUPI ZGJEDHOR -HAMDI SULEMANI | 93 |
GRUPI ZGJEDHOR -SHAQIR ISLAMI | 57 |
GRUPI ZGJEDHOR -SHEFKET ASANOV | 118 |
Për shkak të situatës me pandeminë me Kovid-19, mbledhja në të cilën u mbajt shorti u mbajt pa prani të përfaqësuesve të autorizuar të partive politike, koalicioneve dhe grupeve zgjedhore.
Në kuadër të mbledhjes u mbajt edhe shorti për ndarjen e lokacioneve materialet propaganduese.