Nuk i ndahet të kuqes, Rita Ora vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet në New York

Rita Ora, këngëtarja e hitit “How We Do”, 33 vjeçe, vazhdoi promovimin e filmit të saj të ardhshëm në Disney+, “Descendants: Rise Of The Red”.

Në shfaqjen e saj në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” në New York të martën, Rita kishte veshur një fustan të kuq të ngushtë me një fund të gjatë.

Fustani i saj kishte korse të ngushtë sipër dhe dy vija anash, të cilat krijonin iluzionin e veshëve të djallit, shkruan DailyMail.

Rita e kompletoi pamjen e mahnitshme me një palë këpucë të kuqe me rripa, me syze dielli dhe buzëkuq të kuq.

Ajo gjithashtu kishte vendosur aksesorë të tjerë që përputheshin dhe që e bënin edhe më të dukshme dhe mbresëlënëse praninë e saj.

Gjatë kohës që ishte në New York, ajo u shfaq edhe në disa evente të tjera, duke pozuar në një sërë veshjesh të kuqe të ndryshme, por gjithmonë me stil dhe elegancë të spikatur.

Një nga veshjet përfshinte një pallto të shkurtër të kuqe, e cila i jepte një pamje moderne dhe të sofistikuar.

Rita gjithashtu u pa duke vizituar ndërtesën Empire State Building, duke pozuar në një veshje tjetër të kuqe.

Ajo do të luajë Mbretëreshën e Zemrave në filmin, i cili do të shfaqet në Disney+ më 12 korrik.

Karakteri i saj është edhe nëna e ligë e karakterit kryesor të filmit të ri, Red, i cili luhet nga Kylie Cantrall.

Ky është një rol i rëndësishëm për Ritën, duke marrë parasysh se Mbretëresha e Zemrave është një nga personazhet më ikonike dhe të njohura të Disney-t.

Filmi pritet të jetë një sukses i madh dhe tërheqës për të gjitha moshat.

Përveç angazhimeve të saj me promovimin e filmit, Rita është gjithashtu e zënë me projekte të tjera muzikore dhe artistike, duke mbajtur një ritëm të lartë dhe të pandalshëm në karrierën e saj.