“Një ditë e mjerueshme…”-Dasma e Princit Harry dhe Meghan Markle parë nga sytë e fotografit mbretëror!

Fotografi veteran Arthur Edwards së fundmi ndau zhgënjimet që përjetoi gjatë dasmës së Princit Harry dhe Meghan Markle gjashtë vjet më parë. Në një bisedë me gazetën angleze “The Sun”, Edwards ka folur për keqtrajtimin e Princit Harry ndaj fotoreporterëve në atë kohë. “Ajo ishte një ditë e mjerueshme. Mund t’ju them se ishte martesa më e keqe mbretërore që kam bërë ndonjëherë”-tha Edwards. Ai shpjegoi se pjesa më e madhe e punës së tij duhej të bëhej prej së largu, ndërsa fotografët e angazhuar nga çifti ishin në rreshtin e parë.

“Gjithçka ishte bërë me lente të gjata. Unë kisha një lente 800 milimetrash që fotografonte të ftuarit që vinin. Fotografët që ata angazhuan për këtë punë ishin 5 metra larg. Ishte thjesht e pashpresë”-u ankua Edwards. Edhe kur çifti u largua nga kisha, Edwards nuk mundi të bënte punën e tij. “Dhe pastaj kur karroca kaloi pranë meje në karrocë, ata panë nga ana tjetër. Pra, për mua ishte një fatkeqësi”-tha ai. Fotografi veteran ende beson se gjithçka ishte e qëllimshme. “Nuk isha vetëm unë. Ishte i gjithë shtypi britanik. Në shumë mënyra, ata u trajtuan keq”-siguroi Edwards.

Rikujtojmë se sipas një sondazhi të fundit nga argjendari britanik Ramsden’s Jewellery, unaza e fejesës me diamant të Dukeshës së Sussex Meghan Markle është ende unaza e fejesës më e kërkuar në mbarë botën. Ky hulumtim, i cili shqyrtoi të dhënat e vëllimit të kërkimit global gjatë 12 muajve të mëparshëm, zbuloi se unaza e saj gjeneronte mesatarisht 51,283 kërkime çdo muaj.

E dyta në listë është unaza e famshme e safirit dhe diamantit, e mbajtur nga Princesha Diana dhe kunata e Meghan, Kate Middleton, me mesatarisht 22,100 kërkime globale në muaj. Unazat e fejesës së të famshmëve si Millie Bobby Brown, Hailey Bieber dhe Megan Fox dolën në vendin e dytë dhe të tretë, duke përmbyllur pesë unazat më të kërkuara.