Nisin përgatitjet për fjalimin e Zelenskyt në Shqipëri (FOTO)

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky do t’i drejtohet nesër kuvendit të Shqipërisë me një mesazh.

Lidhur me këtë, në Shqipëri kanë nisur përgatitjet dhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka nënshkruar urdhrin për mbledhjen e seancës së posaçme.

Sipas dokumentit, seanca pritet të nisë në orën 11:00 dhe Zelensky do të lidhet përmes platformës “Zoom”, njofton Klankosova.tv.

No description available.