Nesër na pret mot i ftohët, të shtunën stabilizohet

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me të reshura të kohëpaskohshme në pjesët juglindore të vendit, njoftoi DPHM.

Nga e shtuna do të mbretërojë mot me rritje të temperaturave të ditës. Gjatë fundjavës do të jetë me vranësira dhe me erë, ndërsa nga e hëna do të ketë më shumë periudha të motit me diell, informojnë nga DPHM.