Në këtë periudhë pandemie, Tayna ka një ‘hall’ për vitin 2022

Pas kthimit nga Amerika, Tayna shkroi drejt në Prizren dhe këto ditë të izolimit po i kalon pranë familjes.

Ani pse shumë artistë thonë se kjo periudhë ua ka ndërprerë punën për projektet e reja, Tayna duket se është një hap para në këtë drejtim.

Përmes një postimi në Instagram, reperja tha se ajo tashmë ka edhe 12 këngë të përfunduar dhe të papublikuara.

“I kom 12 kong pa publiku hala. Jom tu menu ca me bo vitin 2022, n’hall jom”, ka shkruar ajo.

Projekti i ri i Taynës duket se është në kënd. Për ndryshe, projejkti i fundit muzikor nga Tayna është “Edhe ti” në bashkëpunim me Mozzik.