Ndërroi jetë, Selajdin Aziri – komandanti i njohur nga Haraçina

Selajdin Aziri i njohur si komandant Bokseri i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) nga Haraçina sot ka ndërruar jetë.

Lajmi është komunikuar nga familjarë dhe shokë të tij. Selajdin Aziri jetoi në Haraçinë, ndërsa ishte i njohur si një nga komandantët e betejave të UÇK-së në vitin 2001 në Karadakun e SHkupit dhe Kumanovës.

“Te All-llahut jemi dhe te ai do te kthehemi qofsh i xhehnetit. Lamtumire komandant ,humbja yte na preku shum… do te kujtoj me mall deri sa te jet jeta. U takofshmi ne xhehnet”, ka shkruar një nga miqtë e tij, Xhezmi Sulejmani. (INA)