Muriqi reagon me disa fjalë pasi i shënoi Barcelonës: Krenar për ekipin

Sulmuesi kosovar i Mallorcas, Vedat Muriqi ka reaguar pas ndeshjes kundër Barcelonës, e zhvilluar të martën mbrëma në kuadër të La Ligas.

“Pirati” kosovar shënoi në barazimin 2:2 të Mallorcas në shtëpi kundër gjigantit katalunas, shkruan lajmi.net.

Muriqi me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram është shprehur krenar me bashkëlojtarët.

“Krenar për ekipin dhe performancën tonë. Së bashku, ne do të vazhdojmë të përmirësohemi!”, shkroi Muriqi.

Reprezentuesi i Kosovës shënoi golin e parë të ndeshjes vetëm pas tetë minutave lojë.

Me këtë pikë Mallorca është e 15-ta me gjashtë pikë, ndërkohë Barcelona është lidere me 17 pikë.