Mourinho kërkon nga Bale ta shfrytëzojë lëndimin e Kane

Jose Mourinho ka paralajmëruar Gareth Balen se tani është koha e tij.

Me lëndimin e Harry Kane, ish sulmuesi i Real Madridit tani do të ketë me shumë minuta dhe këtë e ka konfirmuar edhe trajneri i Tottenham.

Ai s’po gjen hapësira shumë deri më tani, por është koha që të tregojë se ka ende për të dhënë në fushë.

“Kur humbisni një lojtar të kualiteteve të Kane, lojtarët tjerë duhet të bëjnë një hap para dhe shpresoj që Bale të na ndihmojë”, u shpreh Mourinho.