Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Në pjesët veriore dhe perëndimore do të ketë të reshura lokale të shiut, në male borë, posaçërisht paradite.

Do të fryjë erë e dobët deri e matur nga drejtimi veriperëndimor, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe në pjesët perëndimore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 6 deri 15 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë të dobët deri mesatare, paradite me të reshura të përkohshme të shiut. Temperatura maksimale do të arrijë 10 gradë Celsius.