Moti sot me vranësira dhe reshje lokale

Moti në mbarë vendin do të jetë kryesisht i vranët dhe me shi lokal, ndërsa në vendet më të larta dhe në malet borë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej dy deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës prej një deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht i vranët me shi. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar veriperëndimore.

Vijon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme dhe më ftohtë me shi lokal dhe në vendet më të larta dhe në malet borë. Kushte për borë të dobët do të ketë edhe në disa vende më të ulëta. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar veriperëndimore.