Moti sot me diell dhe vranësira të vogla, temperature deri në 30 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Temperaturat maksimale do të jenë në interval prej 21 deri në 30 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë më diell dhe vranësira të vogla, do të fryj dhe erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimore. Temperatura maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.