Moti sot me diell dhe vranësira mesatare gjatë pasdites

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa gjatë ditës pritet të jetë ngrohtë me erë mesatare në drejtim jugor.

Temperaturat do të lëvizin nga -6 deri në 17 gradë gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell ku temperatura ditore do të arrijë 14 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë i nxehtë me reshje të kohëpaskohshme të shiut.