Moti sot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri më 25 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej një deri në nëntë gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 17 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në pesë gradë Celsius ndërsa e ditës deri në 25 gradë Celsius.