Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë në pjesën veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 15, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 24 deri në 33 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë dhe me temperatura të larta mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.