Moti sot

Moti sot prite të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të arrijë 12 gradë Celsisu, ndërsa minimalja do të bie në -9 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë maksimale prej 9 gradë Celsius, ndërsa temperatura minimale prite të bie në -4 gradë Celsius.