Moti sot

Moti sot në vend do të jetë me vranësira dhe diell. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 10, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 20 deri 26 gradë celsius.

Deri ditën e hënë moti pritet të jetë i qëndrueshëm. Nga dita e martë pritet të ketë reshje lokale të shiut.