Moti në Maqedoni, me diell dhe vranësira lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

Në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së dobët në mëngjes.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 20 deri në 26 gradë.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të vogla, temperatura minimale do të zbresë deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 24 gradë.

Deri të hënën do të mbajë mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit dhe relativisht të larta gjatë ditës.

Në ditët e fundjavës në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së lehtë të mëngjesit.

Të martën do të ketë rritje të vranësirave me reshje lokale shiu.