Moti me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 8 deri më 14 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri më 24 gradë Celsius.

– Advertisment –

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht gjatë paradites. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri më 13 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri më 19 gradë Celsius.