Moti me diell, temperatura deri në 18 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë Celsiusë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe erë nga drejtimi verior, temperatura minimale do të ulet në -2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.