Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri 25 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell, me vranësira të vogla mesatare dhe me erë mesatare të kohëpaskohshme të përforcuar veriore. Pasdite do të ketë kushte për shi të shkurtër lokal. UV indeksi do të jetë 7.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 4 deri në 14 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri në 8 gradë ndërsa ajo e ditës deri në 22 gradë Celsius.