Moti me diell dhe me temperatura deri në 15 gradë

Sot në vendin tonë do të kemi mot me diell dhe me vranësira. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga jugu. Gjatë natës pritet të ketë mjegull .

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira të shoqëruara me erë kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura maksimale do të arrijë në deri në 12 gradë Celsius.