“Bini sonte” – Daut Haradinaj godet ashpër Albin Kurtin për deklaratat rreth dialogut

Haradinaj kritikon Kurtin, për “Vetëm disa nga qëndrimet kundërthënëse të tij nga e kaluara e sot”.Ky është postimi i tij: Bini sonte:
Do ulem dhe do bisedoj me Serbinë pa kërkuar falje;
Lista serbe nuk janë më çetnikë;
Flamuri jo krejt lara lara etj etj…
Vetëm disa nga qëndrimet kundërthënëse të tij nga e kaluara e sot.