Moti i ngrohtë, temperatura deri në 34 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura minimale do të sillet mes 10 dhe 18 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij nga 30 deri në 34 gradë Celsius.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot I ngjashëm. Temperatura minimale do të arrij deri në 16 derisa ajo maksimale në 33 gradë Celsius.