Moti, borë dhe ulje temperaturash

Moti në vend do të jetë nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë dhe do të ketë reshje të shiut dhe të borës. Gjatë ditës reshjet do të kalojnë nga shi në borë dhe në disa vende të ulëta do të formohet mbulesë e hollë dëbore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus pesë deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës prej minus dy deri në 6 gradë Celsius.

Në Shkup do të ketë reshje shiu dhe dëbore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në zero, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri në 4 gradë.