Mot me diell dhe vranësira të vogla

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në minus tetë gradë, ndërsa e ditës prej tre deri në 10 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus tre gradë, ndërsa e ditës deri gjashtë gradë.