Mot i ngrohtë dhe me diell, temperatura deri në 23 gradë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë me temperatura nga 16 deri në 23 gradë Celsius. Do te fryj erë e lehtë në drejtimin verior. Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm ndërsa temperatura do të arrij deri në 21 gradë Celsius.