Morata në bisedime të avancuara me gjigantin italian

Zlatan Ibrahimovic, po tenton ta bind Alvaro Moratan për tu larguar nga Atletico Madrid dhe t’i bashkohet Milanit në Serie A.

Sulmuesi spanjoll nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij, pasi ka deklaruar se mund të largohet nga Atletico Madird.

Ndërkohë sulmuesi spanjoll vazhdon të jetë shumë i dëshiruar në Itali, pasi tani AC Milan po tenton rikthimin e tij në Serie A.

Rssonerët janë në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri pas largimit të Olivier Giroud dhe Morata është lojtari ideal për ta zëvendësuar francezin.

La Gazzetta dello Sport ka raportuar se ka qenë vetë menaxheri i Milanit, Zlatan Ibrahimovic që ka folur personalisht me Alvaro Moratan.

Ibra po tenton ta bind Morata të bashkohet me Milanin pasi edhe trajneri Paulo Fonseca ka dhënë dritën e gjelbër për këtë transferim.

Problemi mbetet vetëm te paga e lojtarit i cili kërkon 5 milionë euro në vit, derisa Milan nuk ka shkuar më shumë se 4 plus bonuset.