Milani dhe Juve luajnë luajnë në udhëtim

Në Itali dita do të nisë me sfidën e orës 18:30 Cagliari-Fiorentina ndërkohë që vëmendjen më të madhe do ta marrin duelet e mbrëmjes Sassuolo-Juventus, Torino-Milan dhe Atalanta-Benvento ndeshje në të cilat luhet për zonën Champions.

Interi i cili është shpallur kampion edhe matematikisht para 10 ditësh do të presë në San Siro Romën në një sfidë të bukur për t’u ndjekur në ekranin e Supersport.

Në Spanjë do ta ketë radhën Atletico Madrid që duhet të fitojë me çdo kusht ndaj Real Sociedad për të ruajtur kreun dhe për të krijuar një distancë sigurie prej 4 pikësh ndaj Barcelonës.

Në këtë të mërkurë do të luhet edhe një prej dy gjysmëfinaleve të Kupës së Francës me Montpellier që do të presë PSG-në.