Mijëra gjermanë në protestë kundër pushtimit rus në Ukrainë

Mijëra qytetarë gjermanë kanë marshuar ditën e sotme në Berlin, ku kanë dalë kundër pushtimit rus në Ukrainë.

Protestuesit kanë protestuar në mbështetje të Ukrainës përpara Portës së Brandenburgut të Berlinit,

Mbi 30,000 protestues valëvitën flamujt ukrainas dhe mbanin pankarta kundër luftës në një demonstratë të madhe në Berlin. /Abcnews.al/