Michael Owen parashikon fituesin e finales së Champions League

Michael Owen e ka parashikuar fituesin e ndeshjes Liverpool – Real Madrid në kuadër të finales së Champions League.

Anglezi ka luajtur te të dyja skuadrat, por nuk ka dyshim se cili do të jetë fituesi i takimit.

Ish-sulmuesi e sheh triumfues Liverpoolin, pasi, siç thotë, është skuadër më e fortë se Real Madridi, transmeton lajmi.net.

“Mendoj se Liverpooli janë më të mirë se Reali. 3-1 ose 3-0, ky është parashikimi im. Ata janë një skuadër shumë e fortë dhe, për mendimin tim, shumë më të mirë sesa Reali”, tha anglezi.

Ndeshja finale në mes të Liverpoolit dhe Real Madridit do të luhet të shtunën më fillim nga ora 21:00.