Meta-Sela: Ballkani të jetë më stabil dhe më afër Bashkimit Evropian

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot realizoi takim me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Siç njoftoi kreu i Aleancës për Shqiptarët, në takim tema kryesore kanë qenë eurointegrime si dhe liria e qytetarëve në rajon.

“U diskutua për situatën politike në vend, për zhvillimet në rajon, euro-integrimet dhe të gjitha këto të cilët realisht me një fjalë më tepër se si Ballkani të jetë më stabil, më i qetë, më afër Bashkimit Evropian dhe më i integruar, dhe kuptohet temë kryesore është edhe liria e qytetarëve, të ndjehen më të lirë dhe më afër Perëndimit”, tha mes tjerash Sela.