Messi e këshilloi Mbappen: Unë të preferoj Barcelonën, por nëse dëshiron Real Madridin shko atje

Mediat franceze raportuan se Messi ka folur me Mbappen disa ditë para se të largohej nga Parisi dhe ajo që i tha atij nuk do të shkojë mirë tek tifozët e PSG-së, transmeton lajmi.net.

L’Equipe raportoi se Messi i tha Mbappes se do të preferonte të shkonte te Barcelona, ​​por se ai duhet të shkojë në Real Madrid nëse tashmë ka mundësi dhe nëse kjo është dëshira e tij.

“Unë preferoj të shkosh në Barcelonë, por nëse vërtet dëshiron të shkosh te Real Madrid, atëherë bëje. Ju meritoni një projekt të vërtetë, një projekt fitues”, raportohet se Messi i tha Mbappes.

Sulmuesi i Parisit ishte në prag të transferimit te klubi mbretëror një vit më parë, por ndryshoi mendje në momentin e fundit dhe vendosi të qëndronte te PSG, ku u bë lojtari më i paguar në skuadër.

Por një sezon i dëshpëruar tani mund ta bindë atë se është koha për t’u larguar.

Mbappe ka kontratë deri në verën e ardhshme dhe më pas mund të largohet si lojtar i lirë.